DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Miejskiego Zakładu Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim

Przygotowanie deklaracji dostępności

Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Biuletyn Informacji Publicznej .

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest cześciowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • – część plików nie jest dostępnych cyfrowo
  • – serwis zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie przygotowanych dokumentów tekstowych i mogą nie posiadać dobrze zaznaczonej logicznej struktury
  • – brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Raport z audytu: Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

Skróty klawiszowe

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Podmiotowa strona BIP została zaprojektowana tak, aby jak największa liczba użytkowników mogła z niej swobodnie korzystać na różnych systemach operacyjnych i różnych przeglądarkach.

Dla osób słabowidzących przeznaczona jest wersja tekstowa oraz wersja o zwiększonym kontraście. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki tekstu w opublikowanych artykułach.

Oprócz myszki po witrynie można poruszać się także za pomocą klawiatury poprzez użycie klawisza tabulacji (Tab).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Justyna Adamczewska, mejlowo j.adamczewska@mzk-ostrow.com.pl lub telefonicznie +48 62 737-61-17

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Ostrów Wielkopolski, ul. Lotnicza 30

Siedziba MZK S.A. znajduje się w budynku przy ul. Lotniczej 30 w Ostrowie Wielkopolskim i jest częściowo dostosowana do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami.

Do budynku prowadzą trzy wejścia. Wejście główne od ul. Lotniczej nie jest przystosowane do samodzielnego wejścia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, dla takich osób przewidziano drugie wejście od szczytu budynku (oznaczenia „Kasa biletowa”) mijając uliczkę ogrodzeniową od strony bramy wjazdowej do zajezdni. Trzecie wejście znajduje się z tyłu budynku i przeznaczone jest wyłącznie dla pracowników Spółki.

Przy wejściu głównym znajduje się dzwonek do pracownika, który udziela niezbędnych informacji i pomocy osobom niepełnosprawnym. Na korytarzu znajduje się tablica informacyjna z rozkładem pomieszczeń.

Dla interesantów, w tym również osób ze specjalnymi potrzebami dostępny jest korytarz i pomieszczenia na parterze gdzie znajduje się kasa biletowa, dział kontroli biletów oraz kierownik działu techniki.

W budynku nie ma windy. Niemniej osoby z niepełnosprawnością są obsługiwane zawsze na parterze budynku. Po uprzednim zgłoszeniu pracownik/pracownicy MZK S.A. niezbędni do załatwienia przedmiotowej sprawy, są dostępni dla danej osoby w jednym z pomieszczeń znajdujących się na parterze.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, natomiast ciągi komunikacyjne oznakowane są kontrastowo. Pracownicy służą pomocą w razie potrzeby. W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba z psem asystującym jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa.

Przed budynkiem dostępne jest wyznaczone i oznaczone miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnością.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Przy wejściu głównym znajduje się dzwonek do pracownika, który udziela niezbędnych informacji i pomocy osobom niepełnosprawnym. Na korytarzu znajduje się tablica informacyjna z rozkładem pomieszczeń.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.